ब्रेकिङ न्युज

पहिरोमा परि एक युवा घाइते   |  सार्वजनिक सवारीसाधन अनिवार्य बसपार्कमा प्रवेश गराउनुपर्ने   |  मानसिक समस्या भएका मानेभन्ज्याङका नागरीकहरुलाई निःशुल्क स्वास्थ्य शिविर   |  फलफुल बचाउन शितलपुरका किसानहरुलाई औषधी वितरण   |  किसानहरुलाई निःशुल्क बाख्राको पाठी   |  बजारक्षेत्रमा पशुपंक्षी विक्रिवितरण कक्ष निर्माण हुँदै   |  कोशी प्रदेश नाम खारेज नभएसम्म आन्दोलन जारी रहने   |  खिजीदेम्बा ९ मा नागरिक समाज गठनः सरोकारवालासँग अभिमूखिकरण   |  

Single Image

पत्रकारका लागि जलवायू परिवर्तन र जलाधार व्यवस्थापन तालिम

  • प्रकाशित मिति: १७-साउन-२०७९ ५:४४
  • रेडियो ओखलढुंगा
पत्रकारका लागि जलवायू परिवर्तन र जलाधार व्यवस्थापन तालिम

खोटाङ । ओखलढुंगा र खोटाङका क्रियाशिल पत्रकारका लागि जलबायू परिवर्तन र जलाधार व्यवस्थापन सम्वन्धि तालिम आयोजना भएको छ । जलाधारमा आधारित जलवायू उत्थानशिल जीविकोपार्जन आयोजनाले तालिम सञ्चालन गरेको हो । तालिममा खोटाङका १८ र ओखलढुंगाका १० जना क्रियाशिल पत्रकारहरु सहभागि छन् । हलेसीमा सञ्चालन भइरहेको तालिमको सहजिकरण पत्रकार शैलेस नेपाल, वातावरण विज्ञ मनिषा घिमिरे र आयोजनाका सञ्चार संयोजक सञ्जय परियारले गरिरहेका छन् । तालिममा विकास पत्रकारिता, फिचर लेखन, जलवायू परिवर्तन सम्वन्धमा सञ्चार, आयोजनाको विस्तृत विवरण र आयोजना बारे आम नागरिकलाई सुसुचित गराउने विषयमा केन्द्रीत रहेको परियोजनाका रिना चौधरीले जानकारी दिइन् । खोटाङ र ओखलढुंगामा पर्ने तल्लो दुधकोशी जलाधारमा काम गरिरहेको आयोजना अन्तर्गत खोटाङको दिक्तेल–रुपाकोट–मझुवागढी र हलेसी–तुवाचुङ नगरपालिका, ऐसेलुखर्क, केपीलासगढी र रावावेशी गाउँपालिकाको ३१ वटा वडामा काम गरिरहेको छन् । त्यस्तै, ओखलढुंगाको सिद्धिचरण नगरपालिकासहित मानेभन्ज्याङ र चिसंखुगढी गाउँपालिकाको २० वडा प्रभावित क्षेत्रमा काम गरिरहेको जनाइएको छ । जलवायू परिवर्तनजन्य बहुप्रकोपबाट जोखिममा रहेका समुदायहरुलको जीवन तथा भौतिक, आर्थिक सम्पतीको सुरक्षा गर्ने र ती समुदायको जीविकोपार्जनमा टेवा पुर्याउने उद्देश्यले सञ्चालित आयोजनामा विश्व वातावरण कोष, संयूक्त राष्ट् संघीय विकास कार्यक्रम र नेपाल सरकारको संयूक्त लगानी रहेको छ । सन् २०२० को डिसेम्बरबाट शुरु भएको परियोजना सन् २०२४ को मे महिनामा सम्पन्न हुने जनाइएको छ । आयोजनाको ओखलढुंगा र काठमाडौंमा कार्यालय सञ्चालन गरेर काम गरिरहेका छन् । वन तथा वातावरण मन्त्रालयले परियोजनाको नेतृत्व लिइरहेको छ ।


तपाईलाई यो खबर कस्तो लाग्यो?

कमेन्ट गर्नुहोस

Comment SectionTop