ब्रेकिङ न्युज

पहिरोमा परि एक युवा घाइते   |  सार्वजनिक सवारीसाधन अनिवार्य बसपार्कमा प्रवेश गराउनुपर्ने   |  मानसिक समस्या भएका मानेभन्ज्याङका नागरीकहरुलाई निःशुल्क स्वास्थ्य शिविर   |  फलफुल बचाउन शितलपुरका किसानहरुलाई औषधी वितरण   |  किसानहरुलाई निःशुल्क बाख्राको पाठी   |  बजारक्षेत्रमा पशुपंक्षी विक्रिवितरण कक्ष निर्माण हुँदै   |  कोशी प्रदेश नाम खारेज नभएसम्म आन्दोलन जारी रहने   |  खिजीदेम्बा ९ मा नागरिक समाज गठनः सरोकारवालासँग अभिमूखिकरण   |  

Single Image

मानेभन्ज्याङ टोक्सेलमा माझि भाषा प्रशिक्षण

  • प्रकाशित मिति: १२-माघ-२०७९ ६:५५
  • रेडियो ओखलढुंगा
मानेभन्ज्याङ टोक्सेलमा माझि भाषा प्रशिक्षण

ओखलढुंगा (रेडियो ओखलढुंगा) । मानेभन्ज्याङ गाउँपालिमा वडा नं ७ टोक्सेलमा माझि समुदायको भाषा प्रशिक्षण कार्यक्रम भएको छ । नेपाल माझि चलचित्रकर्मी संघ ओखलढुंगाको आयोजना तथा गाउँपालिकाको आर्थिक सहयोगमा वडा भित्रका नागरिकहरुलाई माझि भाषा बोलचालको सहजताको लागि प्रशिक्षण प्रदान गरिएकोे हो । बोलीचालीमा सहज होस् भनेर अन्य सुमुदायले समेत माझि भाषाको प्रशिक्षण लिएको वडा अध्यक्ष विष्णुप्रसाद गौतमले जनकारी दिनुभयो । लोपहुन लागेको माझि भाषा तथा माझि समुदायको संस्कार, संस्कृतीको संरक्षण गर्ने उद्देश्यले प्रशिक्षण प्रदान गरिएको अध्यक्ष गौतमले बताउनुभयो । माझि भाषालाई जगेर्ना गर्नको लागि गाउपालिकाले माझि भाषा संग्रहालयको समेत डिपिआर तयारी गरीसकेको छ । सङ्ग्रहालय निर्माणको लागि प्रदेश नं १ सभामुख बाबुराम गौतम र प्रदेश सांसद प्रदीप सुनुवारले बजेट विनियोजन गर्ने प्रतिवद्धता ब्यक्त गर्नुभएको जनाएको छ । कार्यक्रममा चिसङ्खुगढी गाउँपालिका प्रमुख निशान्त शर्मा, मानेभन्ज्याङ प्रमुख ज्ञानेन्द्र रुम्दाली, उपप्रमुख आश्रचन राई, राष्ट्रि«य गानका सर्जक प्रदिपकुमार राई (ब्याकुल माईला) लगायतको उपस्थिती रहेको थियो ।


तपाईलाई यो खबर कस्तो लाग्यो?

कमेन्ट गर्नुहोस

Comment SectionTop