ब्रेकिङ न्युज

सार्वजनिक सवारीसाधन अनिवार्य बसपार्कमा प्रवेश गराउनुपर्ने   |  मानसिक समस्या भएका मानेभन्ज्याङका नागरीकहरुलाई निःशुल्क स्वास्थ्य शिविर   |  फलफुल बचाउन शितलपुरका किसानहरुलाई औषधी वितरण   |  किसानहरुलाई निःशुल्क बाख्राको पाठी   |  बजारक्षेत्रमा पशुपंक्षी विक्रिवितरण कक्ष निर्माण हुँदै   |  कोशी प्रदेश नाम खारेज नभएसम्म आन्दोलन जारी रहने   |  खिजीदेम्बा ९ मा नागरिक समाज गठनः सरोकारवालासँग अभिमूखिकरण   |  सुनकोशीको विभिन्न वडामा मोतिविन्दु छनौट शिविर सञ्चालन   |  

Single Image

स्पेनी नागरीक र खिजिदेम्बाका दुई युवाले गरे आईसल्याण्ड पिक हिमाल सफल आरोहण

  • प्रकाशित मिति: १४-माघ-२०७९ १:५३
  • रेडियो ओखलढुंगा
स्पेनी नागरीक र खिजिदेम्बाका दुई युवाले गरे आईसल्याण्ड पिक हिमाल सफल आरोहण

ओखलढुंगा (रेडियो ओखलढुंगा) खिजिदेम्बा गाउँपालिकाका दुई युवा र एक स्पेन नागरिकले आईसल्याण्ड पिक हिमालको सफल आरोहण गरेका छन् । गाउँपालिका वडा नं. ९ का ङवाङगोम्बु शेर्पा, मिङमारडि शेर्पा र स्पेनी नागरीक जोर्नले ८ घण्टामा आईसल्याण्ड पिक हिमालको सफल आरोहण गरेका हुन् । No description available. ६ हजार १ सय ८९ मिटर अग्लो आईसल्याण्ड पिक हिमाल आरोहणको लागि युवाहरु माघ १२ गते विहिबार राती १ बजे दिङबोचेबाट हिँडेका थिए । सोलुखुम्बुको खुम्बु पासाङल्हामु गाउँपालिकामा रहेको उक्त हिमाल दिङबोचे, चुकुम, ईसलाम्पिक बेस क्याम्प, हाईक्याम्प, ख्रमपम पोईन्ट हुँदै १३ गते शुक्रबार विहान ९ बजे समिट उक्त हिमालको चुचुरोमा पुगेको आरोही ङवाङगोम्बु शेर्पाले बताउनुभयो । बेसक्याम्पसम्म विभिन्न हिमालको यात्रा गरिरहेपनि हिमाल आरोहण गरेको पहिलो अनुभव भएको भन्दै शेर्पाले हिमाल चढ्दै गर्दा माथीबाट ढुंगा खस्ने, टाउको दुख्ने, हाई (लेक) लाग्ने लगायतका समस्या हुने बताउनुभयो । समस्या भएपनि हिमाल चढ्दा अत्यन्तै रमाईलो भएको उहाँको भनाई छ । No description available. युवाहरुले हिमाल सफल आरोहण गरेकोमा वडा नं. ९ स्थित हिमाली लाली गुराँस युवा क्लव, उन्जे लामा स्मृती लगायत संघसस्थाले उनीहरुलाई शुभकामनाको साथमा बधाई ज्ञापन गरेका छन् ।


तपाईलाई यो खबर कस्तो लाग्यो?

कमेन्ट गर्नुहोस

Comment SectionTop