ब्रेकिङ न्युज

दक्षिण कोरिया र खिजीदेम्बावीच दुई एम्बुलेन्स सहयोग सम्झौता   |  भुसुनेमा फेरि सडक अवरुद्ध   |  बजार अनुगमन र यातायात भाडादर तत्काल कार्यन्वयन गर्ने प्रजिअ बराल   |  ओखलढुंगाका पाँच सहित नेपाल विद्या भूषणबाट ९६२ जना विभूषित   |  राजनीतिलाई कानूनको सहायताले प्रहार गर्न खोजियोः जसपा ओखलढुंगा   |  खिजीदेम्बाकै जित भयोः अध्यक्ष शेर्पा   |  खिजीदेम्बा गाउँपालिका अध्यक्ष शेर्पा विरुद्धको रिट खारेज !   |  सरस्वती मा.वि र छात्रछात्रा १ लाख २० हजार रकम सहित सम्मान   |  

Single Image

खिजीदेम्बा ९ मा गुम्बाको शिलान्यास

  • प्रकाशित मिति: २३-फाल्गुण-२०७९ २:३९
  • रेडियो ओखलढुंगा
खिजीदेम्बा ९ मा गुम्बाको शिलान्यास

ओखलढुंगा (रेडियो ओखलढुंगा) । ओखलढुंगाको खिजीदेम्बा ९ पात्लेस्थित फाप्रे छेर्मादिङ देच्यान छोकुर छोलिङ्ग गुम्बाको शिलान्यास गरिएको छ । बौद्धधर्म परम्परा अनुसार लामागुरुहरुबाट पूजापाठ सहित गुम्बाको शिलान्यास गरिएको हो । साविक पात्ले गाविस वडा नं. ३ छेर्मादिङ्गमा निर्माण गर्न लागिएको गुम्बाको एक समारोहकावीच शिलान्याससहित निर्माण अघि बढाइएको गुम्बा व्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष ङाङ चेम्बा शेर्पाले जानकारी दिनुभयो । गुम्बा निर्माणका लागि स्थानीय पूर्वाधार विकास आयोजना कार्यालय कोशी प्रदेश इटहरी, खिजीदेम्बा गाउँपालिका र स्थानीयको त्रिपक्षिय लगानी रहने अध्यक्ष शेर्पाको भनाइ छ । आयोजना कार्यालयको १९ लाख ४० हजार, गाउँपालिकाको ८ लाख ४२ हजार एकातीस रुपैयाँ र श्रमदानसहित कुल २७ लाख बयासी हजार एकातीस रुपैयाँमा गुम्बा निर्माण सम्पन्न गर्ने लक्ष्य लिइएको गाउँपालिका अध्यक्ष गम्बु शेर्पाले जानकारी दिनुभयो । गुम्बा निर्माणका लागि स्थानीय जाङमु शेर्पाले २ रोपनी जग्गा निः शुल्क दान गर्नुभएको थियो । स्थलगत सर्भेक्षण, प्रारम्भिक प्राविधिक लागत प्रतिवेदन तयार पारी योजना सम्झौतासँगै निर्माण अघि बढाइएको वडा अध्यक्ष ङावाङ फुरी शेर्पाले जानकारी दिनुभयो । आर्थिक बर्ष २०७९।०८० मा गुम्बा निर्माण सम्पन्न गरी समुदायलाई हस्तान्तरण गर्ने योजना रहेको जनाइएको छ । यसअघि पुरानो गुम्बा वडाकै डाँडाकटेरीमा थियो । पुराना संरचनालाई यथावत राख्ने र नयाँ गुम्बा पायक पर्ने ठाउँमा निर्माण गर्ने स्थानीयको निर्णय अनुसार फरक ठाउँमा गुम्बा निर्माण शुरु गरेको जनाइएको छ ।


तपाईलाई यो खबर कस्तो लाग्यो?

कमेन्ट गर्नुहोस

Comment SectionTop