ब्रेकिङ न्युज

खिजीदेम्बाका विद्यालयमा निःशुल्क आँखा परिक्षण हुने   |  मोलुङ ७ पात्लेमा शेर्पाको अगुवाईमा गुम्बाका लागि सहयोग   |  सिद्धिचरण ११ को नयाँ भवनबाट सेवा प्रवाह सुरुः नगरप्रमुख खनालद्धारा उद्घाटन   |  खिजीदेम्बा ४ मा फागुन २७ देखि वज्रगुरु मन्त्र जप हुने   |  लैङ्गिक हिंसा विरुद्धको अभियान सुरु : विद्यमान विकृति विरुद्ध अभियान सञ्चालन गर्ने   |  खिजीदेम्बाका खड्का लिए गैरआवासीय नेपाली नागरिकता   |  बोलेरो दुर्घटनामा परि गम्भिर घाईते खिजीदेम्बाका तामाङको ICU मा उपचार हुँदैःअवस्थामा सुधार   |  १२ औँ कर दिवसको अवसरमा ओखलढुंगा र सोलुखुम्बुका १ र १ जना करदाता सम्मानित   |  

Single Image

लक्षीमायालाई न्याय दिन सफल भयौंः संयोजक अधिकारी

  • प्रकाशित मिति: ०७-जेठ-२०८० ७:२२
  • रेडियो ओखलढुंगा
लक्षीमायालाई न्याय दिन सफल भयौंः संयोजक अधिकारी

ओखलढुंगा (रेडियो ओखलढुंगा) । ओखलढुंगाको सुनकोशी गाउँपालिकाकी अपांगता भएकी एक महिलाले २५ बर्षपछि न्याय पाएकी छन् । ३५ बर्षीय लक्षीमाया तामाङले २५ बर्षपछि बुबाको नामबाट अंश पाउने भएकी हुन् । सुनकोशी गाउँपालिका न्यायिक समितिमा परेको उजूरीलाई फच्र्यौट गर्ने क्रममा लक्षीमायाले बुबाबाट अंश पाउने गरी मुद्धा फैसला भएको न्यायिक समितिका संयोजक सुनिता अधिकारीले जानकारी दिनुभयो । दुई वटा श्रीमती विवाह गरेका बुबाबाट १० बर्षको उमेरदेखि अलग वस्दै आएकी लक्षीमायाले लामो समयदेखि अंशका लागि विभिन्न निकायमा धाएपनि न्याय पाउन नसकेपछि स्थानीय न्यायिक समितिमा निवेदन दिनुभएको थियो । न्यायिक समितिको सचिवालयले लक्षीमायालाई बुबाको नामबाट ८ रोपनी जग्गा दिलाउने निर्णय गरेको संयोजक अधिकारीको भनाइ छ । स्थानीय सरकार सञ्चालन ऐन २०७४ को दफा ४७ को १ र २ बमोजिम लक्षीमायालाई बुबाबाट ८ रोपनी जग्गा अंश पाउने निर्णय भएको र यसबाट स्थानीय सरकार, जनप्रतिनिधीले खेल्नुपर्ने भूमिका सफल भएको अनुभूति गर्न पाएको लक्षीमायाको भनाइ छ । अधिवक्ता गुरुबहादुर वस्नेतको सहजिकरणमा न्यायिक समितिले एकै दिन ३ वटा मुद्धाहरु फच्र्यौट गरेको थियो ।


तपाईलाई यो खबर कस्तो लाग्यो?

कमेन्ट गर्नुहोस

Comment SectionTop