ब्रेकिङ न्युज

दक्षिण कोरिया र खिजीदेम्बावीच दुई एम्बुलेन्स सहयोग सम्झौता   |  भुसुनेमा फेरि सडक अवरुद्ध   |  बजार अनुगमन र यातायात भाडादर तत्काल कार्यन्वयन गर्ने प्रजिअ बराल   |  ओखलढुंगाका पाँच सहित नेपाल विद्या भूषणबाट ९६२ जना विभूषित   |  राजनीतिलाई कानूनको सहायताले प्रहार गर्न खोजियोः जसपा ओखलढुंगा   |  खिजीदेम्बाकै जित भयोः अध्यक्ष शेर्पा   |  खिजीदेम्बा गाउँपालिका अध्यक्ष शेर्पा विरुद्धको रिट खारेज !   |  सरस्वती मा.वि र छात्रछात्रा १ लाख २० हजार रकम सहित सम्मान   |  

Single Image

खिजीदेम्बामा माने सफाई र पुनः निर्माण

  • प्रकाशित मिति: १४-जेठ-२०८० ५:३५
  • रेडियो ओखलढुंगा
खिजीदेम्बामा माने सफाई र पुनः निर्माण

ओखलढुंगा (रेडियो ओखलढुंगा) । ओखलढुंगा जिल्लाको खिजीदेम्बा ८ पुलिकामा बौद्ध माने सफाई र पुनः निर्माण सम्पन्न भएको छ । स्थानीयहरुको पहलमा मानेको सफाई र पुनः निर्माण गरिएको हो । स्थानीय पुलिकाका युवा धर्मगुरु आङ तेण्डी शेर्पाको अगुवाईमा विभिन्न व्यक्तिहरुको आर्थिक र भौतिक सहयोगमा २ वटा माने पुनः निर्माण र सफाई गरिएको जनाइएको छ । भूकम्प र लामो समय संरक्षण नहुँदा जिर्ण बनेका बौद्धमाने सफाई र पुनः निर्माण गरिएको अभियान्त शेर्पाले जानकारी दिनुभयो । May be an image of 5 people and temple पितापूर्खाले पुण्यआर्जन गर्ने, बौद्ध दर्शनको प्रचारप्रसार र प्रबद्र्धनका लागि निर्माण गरिएका मानेहरुको संरक्षण नहुँदा भत्किने, माटोले पुरिएर लोप हुँदै गएको अवस्थालाई ध्यानमा राख्दै पूर्खाको सम्मान र इतिहासको रक्षाका लागि माने पुनः निर्माण र सफाई गरिएको स्थानीय वाङछु शेर्पाको भनाइ छ । May be an image of 1 person and mountain व्यक्तिगत श्रमदान, स्थानीयको सहयोगमा मानेको संरक्षण, सम्बद्र्धन र जिर्णोधरका लागि निरन्तर काम भइरहेको वडा अध्यक्ष नगेन्द्र वस्नेतले बताउनुभयो । अवतारी लामा कुन्खेन रिन्पोछेको विशेष उपस्थितीमा पुनः निर्मित मानेहरुको प्राणप्रतिष्ठा र क्षमा पूजा सम्पन्न भएको थियो । सो अवसरमा गाउँपालिका अध्यक्ष गम्बु शेर्पाले धार्मिक, सांस्कृतिक विविधतालाई संरक्षण गर्दै प्रबद्र्धन गर्न नीतिगत रुपमा नै गाउँपालिका अघि बढीरहेको र स्थानीयको पहलबाट भएको कार्य स्वागत योग्य रहेको बताउनुभयो ।


तपाईलाई यो खबर कस्तो लाग्यो?

कमेन्ट गर्नुहोस

Comment SectionTop