१३ जेष्ठ २०८१, आइतबार | Mon May 27 2024

सेप्टेम्बर १० मा शेर्पा संघ मलेसिया गठन हुँदैकाठमाडौं (रेडियो ओखलढुंगा) मलेसियामा शेर्पा संघ गठन हुने भएको छ । मलेसियामा बसोबास गर्ने शेर्पाहरुको हक हित र हधिकारको लागि शेर्पा संघ गठन गर्न लागेको हो ।
शेर्पा संघ मलेसियाले मलेसियामा बसोबास गर्ने शेर्पाहरको हक,हित र अधिकारको लागि लड्न साथै शेर्पाहरुलाई मलेसिया राजनीतिको मुलधारमा समाहित गराउने महत्वपुर्ण कार्य गरिने उद्धेश्यले मलेसियामा शेर्पा संघ मलेसिया गठन गर्न लागिएको हो ।
प्रवासमा रहेर शेर्पा जातिको भाषा संस्कार संस्कृतिको निरन्तर विकास, आम नेपाली र शेर्पा समुदायको वृहत्तरहित तथा उन्नतिका खातिर निरन्तर कृयाशिल हुने शेर्पा संघ मलेसियाका तदर्थ समितिका संयोजक ङवाङ नुरी शेर्पाले बताए ।
सेम्टेम्बर १० मा (आइतबार) हुने समिति गठन कार्यक्रमको सबै तयारी पुरा भएको संयोजक शेर्पाले बताए । उक्त कार्यक्रममा १०० जना भन्दा बढी शेर्पाहरुको उपस्थिति हुने जनाएकोे छ । कार्यक्रम मलेसियाको के एल नर्ना हल कोतारायमा हुने छ ।

प्रकाशित मिति : २३ भाद्र २०८०, शनिबार  २ : ५० बजे


©2024 Radio Okhaldhunga सर्वाधिकार सुरक्षित